TORK Yeni Özellikler - Temmuz 2019

Tork Destek
5 dakika
TORK Yeni Özellikler - Temmuz 2019

TORK'a bu ay eklenen özellikler daha çok kurumsal ve kurumsallaşma yolundaki şirketlere yönelik. 

İşletmelerin temel ihtiyaçlarının organizasyonel yapıların verimli yönetilmesi, doğru süreç yöntemi ve bunların kolaylıkla hayata geçmesi sayılabilir. Güncellememiz bu konu özelinde iki önemli maddeyi içermektedir. Ayrıca CRM modülü içerisinde de birkaç geliştirmelerimiz oldu. Birlikte içeriklere hızlıca göz atalım.

Departman, Şube ve Takım Yönetimi

Bildiğiniz üzere kurumsal şirketlerin organizasyon yapıları karmaşık ve yönetilmesi oldukça zor oluyor. TORK ile organizasyonel problemleri tamamen ortadan kaldırıyoruz. Şirketinize ait departmanları, şubeleri ve bunlar içerisinde bulunan takımları TORK'a rahatlıkla tanımlayabiliyorsunuz. Bu süreçlerde çalışacak kişileri belirleyebilir ve yönetici ataması da yapabilirsiniz. Ayrıca bu şemayı isterseniz onay süreçleri içinde kullanabilirsiniz. 

TORK Yalın ERP’de tanımladığınız şubeler birbirinden bağımsız şekilde yönetilebilir. Şubelerin kendi kasa/banka hesapları, kendi depoları ve çalışanları kolayca tanımlanabilir. Dilerseniz bu şubelerde çalışan personelleri, yapılan satışları, tutulan stokları, alınan ödemeleri ayrı ayrı takip edebilirsiniz. TORK, bu güncellemeyle birlikte artık çoklu şubeli çalışmayı tam manası ile destekliyor. Örneğin; birden fazla şubede satış yapan bir perakende şirketi olun. TORK ile tüm şubelerinizi ayrı ayrı yönetebilir, çalışanların sadece kendi şubeleri bazında işlemler yapmalarına olanak sağlayabilirsiniz.

Onay Süreçleri

Yalın ERP olmanın ilk koşulu bir işi en kolay yoldan en zahmetsiz şekilde yapabilmektir. TORK’a eklenen onay süreçleri özelliği tam da bu tanıma uygun! Şirketinizdeki onay mekanizmalarını kusursuz bir sürece bağlayabilir, süreç danışmanlığı gibi pahalı hizmetler almadan bu işi TORK aracılığı ile halledebilirsiniz. 

Birkaç tıklama ile şirketinizine aşağıdaki gibi onay süreçleri tanımlayabilirsiniz;

 • Verilecek teklifleri takım yöneticileri onaylasın.
 • Üretim planı istekleri öncelikle üretim müdürüne düşsün, daha sonra satın alma yöneticisi tarafından onaylansın.
 • İzin veya zimmet talepleri öncelikle ilgili şubenin yöneticisi tarafından onaylansın, daha sonra insan kaynakları ekibine düşsün.
 • Masraf talepleri, takım yöneticileri tarafından onaylansın, daha sonra insan kaynakları biriminden Aslı Hanım talebi incelesin, o da onaylarsa Muhasebe biriminden Mehmet Bey ödemeleri yapsın.

TORK ile aşağıdaki işlemler içinde süreçler tanımlayabilirsiniz;

 • Teklif ve Fırsatlar
 • Satış Süreçleri ve Siparişler
 • İzin Talepleri
 • Masraf Talepleri
 • Zimmet Talepleri
 • Satın Alma İstekleri
 • Üretim İstekleri
 • Üretim Planlamaları

Adres Defteri

CRM kısmı için bu ay eklediğimiz ilk özellik adres defteri. Bir sonraki güncellemeye yetiştirmeye çalıştığımız santral entegrasyonu için bir ön hazırlık olan bu ekran ile kayıtlı kişilerin tüm bilgilerine tek tıkla erişebilirsiniz.

Fırsat Ekleme

Artık TORK'ta hızlı fırsat ekleme mümkün. Sadece birkaç alanı doldurarak hızlı bir şekilde fırsatlar ekleyebilir, bunların durumlarını takip edebilir ve teklife çevirebilirsiniz.

Ayrıca birim bazlı teklif oluşturabilme veya uluslararası telefon kodlarına ve formatlarına uyumluluk gibi irili ufaklı birçok özellik ve hata düzeltmesi de bu güncelleme içerisinde bulunuyor. Güncellemeleri daha yakından incelemek için TORK içerisinde "Ayarlar" kısmından "Sürüm Notları" sekmesine bakabilirsiniz.

Unutmayın, TORK'u yeni çağın tüm gereksinimlerine sahip olması açısından düzenli olarak yeni özellikler ekliyor ve birtakım iyileştirmeler yapıyoruz. Güncellemelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.