TORK Nedir?

Tork Destek
6 dakika
TORK Nedir?

TORK Nedir, Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

TORK, işletmelerde düzensiz ve kontrolsüz işleyişe son veren fonksiyonel bir yalın ERP programıdır. Dijital dönüşüme ayak uyduran TORK, personelin performansını ve verimini artıran özellikler içerir. Aşırı kaynak tüketimini önleyen uygulamaları sayesinde maliyet tasarrufu yapan TORK, üstün özelliklerle tasarlandı. TORK’ta bir işletmenin ihtiyacı olabilecek her işlemle ilgili bir uygulama bulunabilir. İşletmelerin rekabet gücünü artıran TORK nedir? Özellikleri ve avantajları nelerdir? İşletmelere neler sağlar? İşte cevapları…

ERP Nedir?

“ERP” yani “kurumsal kaynak planlaması (KKP)”, İngilizce “Enterprise Resource Planning” ifadesinin kısaltılmasıdır. “İşletme kaynak planlaması” olarak da bilinen ERP, şirketlerin veya organizasyonların üretim, satın alma, satış, proje, finans, muhasebe ve stok gibi günlük faaliyetlerini yönetmek için kullanılan bütünleşik yönetim sistemleri ve yazılımlardır. Çok sayıda iş sürecini tanımlayan ve veri akışı sağlayan ERP sistemleri, birden fazla kaynaktan işlemsel veriler toplar. Her sektördeki işletmelerin yönetimi için stratejik önemi olan ERP, vazgeçilmez bir sistemdir.

ERP’nin şu avantajları şunlardır;

 • İşletmelerde mal ve hizmet üretimi için işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli kullanımını sağlar.
 • Bütün verileri ve işlemleri bir araya getirir.
 • Kullanımı kolay sistemlerdir.
 • Özel finansal işletmeler, dernekler, vakıflar ve kamu kurumları gibi çok sayıda kurum ve kuruluşta kullanılabilir.
 • Maaş bordrolarından muhasebe kayıtlarına, stoklardan üretim süreçlerine kadar çok sayıda faktörü bünyesinde barındırır.
 • Kullanıcıların iş yükünü azaltır, iş tekrarlarını önler.
 • Raporlama, denetim ve değerlendirme işlemlerini pratikleştirir.

Klasik bir ERP’de üretim, insan kaynakları, finans, müşteri ilişkileri, stok ve depo yönetimi gibi uygulamalar bulunur. Ancak günümüzde artık tüm bu uygulamaları ve daha verimli, daha pratik ve süreçleri daha hızlı ele alan bir sistem yaygınlaşıyor; yalın ERP…

TORK Yalın ERP Nedir?

Başlıktaki soruya kısaca ERP’nin müşteri açısından daha ihtiyaca yönelik, sade/öz cevabını verebiliriz! TORK yalın ERP, işletmelerin bütün iş süreçlerini yöneten özgün bir şirket yönetim yazılımıdır. Program; satış, CRM, proje yönetimi, ürün yönetimi, stok işlemleri, iş takibi ve insan kaynakları gibi çok sayıda uygulamayı içerir. Klasik ERP’lere nazaran direkt olarak şirketin asıl ihtiyaçlarına seslendiği için işlevsel, ekonomik ve çevik bir yapıya sahiptir.

Klasik ERP uygulamaları, çağın gerektirdiği işlemleri tam olarak karşılayamıyor. Sistem kullanıcılarının işine yaramayan veya kullanılmayan özellikler bulunan klasik ERP, hantal yapısı ile verimliliği olumsuz etkiliyor. Çoğu ERP eğitim gerektiriyor ve maliyetli yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca karmaşık yapıları ve her yerden erişim imkânı olmayan sistemler.

Artık işletmeler hızlı, çevik ve işlevsel özellikler barındıran yeni nesil yazılımlar talep ediyor. Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), teknolojinin ve dijital sosyal mecraların gelişmesine paralel olarak farklı bir boyuta eviriliyor. Proje yönetimi sistemleri, daha pratik ve hızlı uygulamalara gerek duyuyor. Stok işlemleri, daha dinamik bir yapıyı ve bütüncül stok raporları gerektiriyor. Bu ve bunun gibi iş takibi süreçleri, görev yönetimi, satış süreci yönetimi işlemlerinde ihtiyaç duyulan özellikleri barındırmayan programlar veya yazılımları kullanan firmalar, kısa zamanda ticari kayba uğrayabiliyor.

Tüm bu gereklilikleri yerine getirmek için ihtiyaç duyulan uygulamaları içeren TORK, “işlevsel” bir yalın ERP programıdır. Verimli iş ve çalışma ortamları oluşturmaya odaklanır. Tüm bu süreçlerin sonunda mutlu ve verimli çalışanların sayılarının artmasını hedefler. Verimliliğe giden yol, mutlu çalışanlardan geçer. Gelişen teknolojiye ayak uyduran, doğru ve hızlı işleyen yapılar kurmayı başaran işletmelerde mutlu ve verimli çalışan sayısı artar. Tabi ki bu durum en çok işletme sahiplerini mutlu eder.

TORK’un sunduğu yalın ERP, mutlu çalışanları ve işverenleri buluşturan, müşterilerin memnuniyetini maksimize eden bir programdır.

TORK Yalın ERP Avantajları

TORK, çalışanların iş yapış biçimlerini düzenlemeye odaklanan bir uygulamadır. İşletmelerin teknolojiye ayak uydurmasına yardımcı olur. Hızlı ve doğru işleyen iş takibi süreçlerinin takipçisi olan şirket yönetim yazılımıdır. Satış, CRM, stok, finans ve insan kaynakları gibi organizasyonel işlevlere sahiptir. İşletmelerin ihtiyacı olan müşteri ve tedarikçi yönetimi, çoklu şube desteği, satış süreci yönetimi ve finansal raporlar gibi çok sayıda iş takibi uygulamalarını barındırır.

TORK’un başlıca avantajları şöyle sıralanabilir;

 • TORK yalın ERP programı, şirketlerin satış sürecine odaklanır.
 • Web ve bulut tabanlı ERP sistemidir.
 • Eğitim ve yatırım gerektirmeyen yalın bir ERP programıdır.
 • İşletmelerin verimliliğini 5 kata kadar artırır.
 • Personel veya yöneticiler, eğitime gerek kalmadan kolayca kullanabilir.
 • Bütün özellikleri masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve akıllı cep telefonlarında kullanılabilir.
 • Satış ağını genişletmeye ve şirketin büyümesine odaklanır.
 • Minimum maliyetle maksimum fayda sağlar.
 • İşletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilen ve “gerçekten” işe yarayan modüller içerir.