Süreç Yönetimi

TORK
3 dakika
Süreç Yönetimi

Şirket faaliyetleri çerçevesinde birbiri ile bağlantılı süreçlerin düzenlenmesi, iş süreçlerinin kolay takip ve yönetilmesini etkinleyen faktörler arasındadır. Örneğin; müşteriye gidecek teklifler için nasıl bir süreç izleyeceğiz? Son fiyat onayını kim verecek? Üretim ve satınalma emirlerinde nasıl bir prosedür izleyeceğiz? Masraflar kaç adım sonra son onaya düşecek? İzinler hangi yöneticinin kontrolünde olacak? Bu ve daha birçok süreç TORK ile bulut tabanlı olarak rahatlıkla çözülebilen konular haline gelmiştir. Süreç yönetimi özelliğinden işletmeniz özelinde faydalanmak için "Ayarlar/Onay Süreçleri" adımını izlemeniz, "Süreç Tanımlamaları" ve "Süreç Atamaları" ayarlarını yapmanız yeterli.

TORK üzerinden 7 farklı süreç ataması yapılabilirsiniz. Bunlar:

 1. Teklifler 
 2. Satış süreçleri
 3. İzin Talepleri
 4. Masraf Talepleri
 5. Zimmet Talepleri
 6. Üretim İstekleri
 7. Üretim Planlamaları

Süreç Tanımlamaları

 • Oluşturduğunuz onay süreçlerini "Süreç Atamaları" sekmesinden istediğiniz işleme (teklif, sipariş, vb) atayabilirsiniz. 
 • Süreç adımları olarak; Yönetici (TORK geneli yöneticileri), Departman Yöneticisi (onay sürecine tabi olacak kişinin veya işin departman yöneticisi), Şube Yöneticisi (onay sürecine tabi olacak kişinin veya işin şube yöneticisi), Takım Yöneticisi (onay sürecine tabi olacak kişinin veya işin takım yöneticisi) anahtar kelimelerini ve bunun yanında direkt kullanıcısı olan personel isimlerini kullanabilirsiniz.

Süreç Atamaları:

 • Onay süreci istenilen işlerde (örneğin teklif gibi) TORK genel yöneticileri onay sürecine girmek zorunda kalmadan işlem yapabilirler.
 • Eğer süreç içerisinde kullandığınız Departman YöneticisiŞube Yöneticisi ve Takım Yöneticisi anahtar kelimeleri için Organizasyon Şeması ekranından ilgili birime yönetici atanmamışsa onay istekleri otomatik olarak TORK Genel Yöneticilerine düşecektir.
 • Eğer aynı şekilde süreç içerisinde Departman YöneticisiŞube Yöneticisi ve Takım Yöneticisi gibi anahtar kelimeler kullanılmış ve süreci giren kişi herhangi bir departmana, şubeye veya takıma atanmamışsa onay istekleri otomatik olarak TORK Genel Yöneticilerine düşecektir.

TORK'un süreç yönetimi özelliğini işletmeniz özelinde denemek için buraya tıklayarak hesap oluşturabilir, programı 14 gün ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

TORK Destek Ekibi