Ön Muhasebe

TORK
4 dakika
Ön Muhasebe

Ön muhasebe, bir şirketin finansal yönetiminde kullanılan her türlü veriyi takip eden finans sistemidir. Nakit para akışı, stoklar, teklifler, çekler, senetler, faturalar ve banka hesapları gibi temel finans unsurlarının kayıtlarını ve hareketlerini takip eder. TORK'un ön muhasebe modülü işletmenizin finans sistemini bulut ortamında uçtan uca yönetmenize imkan sağlar.

TORK'un ön muhasebe uygulaması kendi içerisinde 5 bölüme ayrılmaktadır. Bunlar;

 1. Faturalar
 2. Çek ve Senetler
 3. Kredi ve Borçlar
 4. Kasa ve Banka Hesapları

Faturalar

TORK üzerinden alış/satış faturalarını, ayrıca faturaların mevcut durumlarını (Ödendi, Ödenecek, Kısmi Ödendi, İptal Edildi) kontrol edebilirsiniz. Faturalar modülü ile yapabilecekleriniz şöyle;

 • e-Fatura aboneliğiniz aktif ise; faturaları e-Fatura ve e-Arşiv olarak karşı tarafa gönderebilir, firmanıza kesilen faturaları da bu alandan görüntüleyebilirsiniz.
 • Tahsilat butonu ile faturaların ödemelerini yapabilirsiniz.
 • Fatura detaylarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Faturayı iptal edebilir, düzenleyebilir veya çıktısını alabilirsiniz.
 • e-Fatura aboneliğiniz aktif ise e-Fatura portalı butonuna tıklayarak entegratör sayfasına ulaşabilirsiniz.
 • Gönder butonuna tıklayarak karşı tarafın e-Fatura mükellefi olup olmadığını kontrol edebilir, proforma veya e-Arşiv seçeneği ile faturaları mail olarak karşı taraf ile paylaşabilirsiniz.
 • Stopaj ve Tevkifat gibi özel fatura öğelerini kullanmak istiyorsanız, “Ayarlar/Uygulama Ayarları” üzerinden e-Fatura seçeneğinin hemen altında yer alan Tevfikatlı ve Stopajlı fatura kesme kutucuğuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Çek ve Senetler

Müşteriden aldığınız veya tedarikçiye verdiğiniz bütün çeklerinizi TORK ile rahatça yönetebilirsiniz. Herhangi bir satış faturasına veya müşteriye çek ile tahsilat eklediğinizde, faturanızın ve müşterinizin bakiyesi güncellenir. Tahsilat eklemediğiniz sürece bu çek, Alınan Çek sayfasında görünecektir.

Kredi ve Borçlar

Taksitli ödemelerinizi takip etmek ve ödeme planı oluşturmak için bu alandan yararlanabilirsiniz. Ödeme periyotları; her ay, iki ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir, yılda bir şeklinde belirlenebilir. Borç tipini; kredi, vergi, kira ve diğer olarak belirledikten sonra, borcun ödeme zamanı geldiğinde detay sayfasını kullanabilir, banka veya kasa hesabı üzerinden tahsilat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Elden İşlemler

Kasa ve Banka Hesapları

Şirketiniz için kasa ve banka hesaplarını belirlediğiniz alandır. İşletmenizin nakit para giriş çıkışlarını, çalışanların harcamalarını, ödemeleri yani bütünüyle kasa ve banka hareketlerini bu alandan rahatça takip

TORK’un ön muhasebe modülü ile gelir/gider ve finans işlemlerini rahatlıkla takip edebilirsiniz. Uygulama sayesinde satış ve müşteri ilişkileri yönetiminizi tek programda yönetirsiniz. TORK'un ön muhasebe özelliğini işletmeniz özelinde denemek için buraya tıklayarak hesap oluşturabilir, programı 14 gün ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

TORK Destek Ekibi