İnsan Kaynakları

TORK
4 dakika
İnsan Kaynakları

TORK'un insan kaynakları uygulaması 5 alt özellikten oluşur. Bunlar;

  1. Personel
  2. İzinler
  3. Masraf ve Ödemeler
  4. Zimmetler
  5. Eğitimler

Personel

Personel bölümünden yeni çalışan ekleyebilir, departman, şube ve takım bazında atama yapabilirsiniz. Çalışanları şube veya takım bazında seçerek, onların sadece o şube veya takım özelinde işlem yapmalarını sağlarsınız. Eklediğiniz çalışanın “Detay” butonuna tıklayarak eğitimlerini, izinlerini, masraflarını ve zimmetlerini hızlıca önizleyebilirsiniz.

İzinler

İzin girişlerinin yapıldığı alandır. İlgili ülkenin tatil günleri ve şirketin haftalık çalışma gün sayısına göre izin süreleri otomatik olarak hesaplanır. İşe yeni giren çalışan için izin süresi sıfır olarak gelir. İzin süresi düzenlemeleri için “Personel/Detay/İzinler” bağlantısını kullanın. Kullanıcı şube personeli ise sadece o şube personeli için izin işlemlerini sürdürebilir.

Masraf ve Ödemeler

Çalışan ve yöneticilerinin cepten yaptıkları harcamaların takip edildiği yerdir. Şirketinize özel masraf ve harcama tiplerini belirleyebilir, vade günü geldiğinde kime ne kadar ödemeniz gerektiğini bilirsiniz. Masraflar bir onay sürecine bağlı ise ilgili kişi veya kişilerin onay süreçlerine düşecektir. Çalışanların maaş ve SGK primi ödemelerini aynı ekran üzerinden takip edebilirsiniz. Ödeme günü geldiğinde nereye ne kadar para aktarmanız gerektiğini bilirsiniz.

Zimmetler

Çalışanların iş yeri özelinde kullandıkları telefon, bilgisayar, araç ve benzeri zimmetli eşyaları kayıt altında tutun. Zimmet ekledikten sonra “Yazdır” butonuna tıklayarak hazır şablonlar üzerinden zimmetlerin listesini bilgisayarınıza indirebilir, çalışan imzaladıktan sonra dökumanı fiziksel olarak saklayabilirsiniz.

Eğitimler

Çalışanların tamamının veya bir kısmının alması gereken zorunlu ya da görevsel eğitimleri bu alanda tutabilirsiniz. Çalışanların ne zaman, kimden, ne eğitim aldığını, alınan eğitimin geçerlilik süresini, çalışana ve eğitime dair notların hepsini rahatlıkla tutabilirsiniz.

İnsan kaynakları özelliği işletmenizdeki insan kaynağına yönelik temel ihtiyaçlarınızı karşılar niteliktedir. Sizde TORK'un insan kaynakları özelliğini işletmeniz özelinde denemek için buraya tıklayarak hesap oluşturabilir, programı 14 gün ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

TORK Destek Ekibi